Technológiáink

Defered Kft által használt nyomási technológiák:

 

1/ Vizesbázisú szitanyomás:

Mit jelent, vizes-bázisú festék?

Vízzel hígítható, vízben oldódó festék alkalmazásával.

Előnyei:

  • Környezetbarát, nem okoz allergiás kiütéseket, viszketést.
  • Magas fedőképességű szitanyomó festék, pamut alapanyagok nyomáshoz.
  • Kémiai felépítés: Akrilát gyanták vizes diszperziója, pH-érték: 7 – 8
  • A nyomatok a száradást követően végleges keménységüket 24 óra múlva érik el.
  • Nem javasolt pique pólóra, amennyiben a minta vékony kontúros.
  • Bordás alapanyagra, mely nyúlik, feltétlenül elasztikus “gumis” festékkel kell nyomni.
  • Bármilyen színű alapanyagra alkalmazható.
  • Színtartóssága és kopásállósága, nagyon jó.
  • Többféle megjelenés, felületi hatás:
    • pufi nyomat (kiemelkedik a felületből)
    • fluoreszkáló hatású (sötétben világító)
    • csillámos hatás (nagyon szép egyedi minták)
  • Többféle minőségű vizes-bázisú festékkel dolgozunk, igény szerint alkalmazzuk.

Hátránya: 50db feletti mennyiségnél válik gazdaságossá, a nyomat készítéséhez szita és filmköltség szükséges.

 

2/ Plastisol szitanyomás:

Mikor érdemes “oldószeres” nyomatot alkalmazni?

Előnyei: Kiváló mosásállóság, kitűnő filmképző tulajdonság, nagy fedőképesség sötét alapra is. Vékonyabb vonalak megjelenítése megoldható.

Hátránya: Kissé keményebb nyomatfelület, igény szerint puhítható. 50db feletti mennyiségnél válik gazdaságossá, a nyomat készítéséhez szita és filmköltség szükséges.

 

3/ Transzfernyomás:

A transzfernyomás közvetett nyomási módszer, ahol a festékeket speciális műanyag bevonatú transzfer matricára nyomják, majd magas hőmérséklet alatt „transzferálják” a ruhára.
A „hideg szakításos” transzfer technológiát olyan esetekben alkalmazzuk, amikor a színek maximális fedettségét akarjuk elérni sötét alapszínű termékek esetében, illetve olyan hőérzékeny, szintetikus alapanyagú áruknál, amelyek alakjának torzulása léphet fel magasabb hőfokot használó „forró szakításos” transzfer eljárás esetén.
  
Készáruk emblémázása esetében ügyelni kell arra (ugyanúgy, mint a szitanyomtatásnál), hogy a nyomtatandó felülethez közel (2-3 cm) ne legyen varrás vagy kiemelkedő felület, mert ezek akadályozzák a nyomtatást, így az embléma szélei nem tapadnak megfelelő mértékben az anyagra.

Érdemes tehát, amennyiben van rá lehetőség, még az összeállításuk előtt emblémáztatni a terméket.

Előnye: Bármely transzfer eljárásról is legyen szó, előnyükként megemlíthető, hogy az előre elkészített, papírra kinyomott matricák minőségét még a tárgyak emblémázása előtt ellenőrizni lehet, így a hibásan emblémázott termékek száma minimálisra csökkenthető, illetve kivédhető. Ezzel az eljárással nem csak a textilek, hanem a közvetlen nyomással illetve a több színes nyomással nehezen kivitelezhető termékek emblémázása történik, mint például hátizsákok, esernyők, övtáskák sporttáskák stb.

Hosszú kísérletezések eredményeként a piacon egyedülálló technológiával a legpuhább és legelasztikusabb nyomott felületet készítjük!

A hazai piacon nem talál máshol ilyen minőséget, minden követelménynek eleget tesz: kellemes viseletet biztosít és nagyon tartós!

 

4/ DTF digitális transzfernyomás:

Fotóminőségű nyomatok készítése! A technológia előnye, hogy korlátlan számú színt használhatunk, és az amúgy kényes színátmenetekkel is könnyedén megbirkózik

DTF nyomtatás során egy speciális poliészter fóliára történik a grafikai anyag kinyomtatása egy inkjet nyomtató és vizes bázisú festék – segítségével.  Előnye. hogy kár 1db nyomását is minimális elkészítési idővel, szinte azonnal legyártjuk. Webshopok részére is ajánljuk ezt a technológiát, mert az elkészített, előgyártott transzferlapokat csak a konkrét rendelést követően, a méret és színszálasztás után kell felvasalni hőprés segítségével, nincs felesleges raktárkészlet. Gyors gyártási idő, nincs szita és filmköltség.

Hátránya: csak sík felületre vasalható.

 

5/ DTG  Digitálisnyomás :

A vízbázisú festék miatt kényelmes viseletet biztosít.

Előnyei: Akár 1db nyomását is minimális elkészítési idővel, szinte azonnal legyártjuk. A digitális textilnyomást 100% pamut tartalmú alapanyagokra fejlesztették ki. Minél több műszálas anyagot tartalmaz egy textília, annál rosszabb lesz a nyomat szín- és kopásállósága. A műszálas anyagok pedig a hőkezelést sem bírják, ami a technológia része.

hátránya az, hogy nem olcsó, nagy tételben egyértelműen a szitanyomás nyeri az árversenyt.

Emellett a nyomat kopásállósága és a színek élénksége sem éri el a szitázásét, transzferezését.

Fehértől eltérő színű alapanyag használata bonyolítja, illetve jóval hosszabbá teszi a nyomtatási folyamatot. A színes textíliákra előkezelő folyadékot kell felvinni, majd hőkezelni. Ezután minden esetben egy fehér festék réteg után kerül a pólóra a végleges minta. Ezáltal a fehér pólókon lévő 1 festékréteggel szemben itt 3 (előkezelő, alányomás, színek) réteg kerül a textíliára.

Az előkezelő folyadék használata miatt a póló felülete kicsit „fátyolos” lesz, és a minta kap egy kis plusz fényességet. Az első mosásnál mindkettő eltűnik.